Christopher Raeburn 6 aylık Londra pop-upunda yeni müşterileri hedef alıyor

Sürdürülebilirlik Bülteni Temmuz 2019 1

Christopher Raeburn Londra Carnaby Street‘te 6 aylık bir pop up mağaza açtı. Merkezde yer alan mağaza, erkek ve kadın giyim ürünleri, aksesuarların yanı sıra, konuşmalar ve workshoplarada ev sahipliği yapıyor. Markainovatif yaklaşımı ilebiliniyor–sürdürülebilir üretimleri ve eski kumaşları yeninden değerlenmedileri ile bilinen marka, tasarımdan pazarlamaya farklı markalar ile bilinen Raberun’un çatısı altında: Raemade, Raeduced,Raecycled ve Raeburn yer alıyor. Bu pop-up mağaza, farklı ilkeleri sunmak ve yeni müşteriler kazanmak için önemli bir fırsat oluyor.

 

Sürdürülebilir spor ayakkabılar

Sürdürülebilirlik Bülteni Temmuz 2019 2

Finlandiyalı ayakkabı markası Rens yeni kampanyasında sürdürülebilir ve su geçirmez ayakkabılarını tanıtıyor. Her çift ayakkabı, 300g kahve atığından ve 6 plastik şişeden üretiliyor. Sürdürülebilir üretimin önemli olmasının yanı sıra, ensteknik detayları ve teknik özellikleri de ürünlerinden ayırmıyor. Aqua Screen özelliği ile suya karşı%100 dayanıklı olan ürün, aynı zamanda koku yaratmayacak, nemi tutmayacak ve UV-ışınlarına karşı dayanıklı olacak şekilde üretiliyor. Tüketicilerin sürdürülebilir ürünleri tercih etmesi ile paralel olarak vegan ayakkabı koleksiyonu piyasaya sürülüyor: plastik kullanımından ve poliüretan kullanımından kaçınılıyor.

Lush karbonsuz ambalajları geliştiriyor

Sürdürülebilirlik Bülteni Temmuz 2019 3

Lush ‘carbon-positive’ yani karbonsuz ambalajları geliştiriyor. Aktivist yanları ve hayvanlar üzerindeki deneylerden kaçınan yanları ile bilinen Lush yeni bir ambalaj geliştiriyor. Mantardan elde edilen ambalaj, plastik içermiyor ve doğada çözünebiliyor. Mantar malzemesi geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde oldukça gelişti ve bir çok marka tarafından tercih edilmeye başlandı.
Lush‘a göre, mantar ambalajlar karbonsuz özellikleri ile biliniyor ve bu ürünler uçak yerine deniz yolu ile mağazalara ulaştırılıyor böylece uçak yakıtı israfı olmamış oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment